Kde trénují slavní čeští lyžaři dneška i minulosti?

Chcete si alespoň na chvíli připadat jako olympijský vítěz? Vidět krajinu očima Lukáše Bauera, Kateřiny Neumannové nebo Šárky Záhrobské? Projeďte si jejich tréninkové trasy a vítězné závody.

Šumava Kateřiny Neumannové

Kateřina Neumannová je bývalou úspěšnou běžkyní na lyžích, která dnes už ovšem nezávodí. Po jejích tréninkových stopách se ovšem můžete vydat třeba na Šumavě. Závodní okruhy v lyžařském areálu Zadov, jsou mnohonásobně projety od běžek Kateřiny Neumannové. Všeobecně je známo, že Kateřina má ráda Šumavu. Ale samozřejmě nepohrdne Krkonoši nebo Vysočinou. „Šumavu, kde jsem studovala a nyní tam mám penzion, mám nejraději. Pro běh na lyžích jsou tam krásné terény různých náročností, každý milovník běžek si určitě vybere,“ říká Kateřina Neumannová, která se sice závodní kariéře již nevěnuje, ale ráda si ve volném čase na lyže vyrazí.

Kateřina Neumannová doporučuje na Šumavě trasy kolem Kvildy, Březníku, Bučiny, Modravy nebo Knížecích Plání. Ale nejraději má stejně běžeckou trasu k pramenům Vltavy, která je svou náročností určena především pro zkušené a vytrvalé běžkaře.

Lukáš Bauer ve svém Božím Daru

Náš současný nejlepší běžec na lyžích bydlí se svou rodinou v nejvýše položeném městečku ve střední Evropě. Už od dětství měl nejraději právě Boží Dar, který leží v Krušných horách v Karlovarském kraji. Dvojnásobný medailista z olympijských her dokonce vztyčil u svého domu horský rozcestník se směry a počty kilometrů k místům, kde všude na svých běžkách uspěl.

Sourozenci od Záhrobských

Petr a Šárka Záhrobských začali svůj prví lyžařský trénink v Krkonoších. Šárka se narodila na Benecku a poprvé stála na lyžích dokonce už ve dvou letech. Na horách chodila přes zimu do školy a jaro a léto trávila v Praze. Poslední roky už ovšem tráví tréninkem v cizině.

Zvolte hory Vyhledat
Pobytové balíčky

R

Relax víkend

Apartmán Herlíkovice

Cena od: 450 Kč


Student / Senior

Pro seniory

Hotelový, sportovní a kulturní komplex AVALANCHE

Cena od: 2 900 Kč


Profi V.I.P 3 denní pobyt

Relax víkend

Hotelový, sportovní a kulturní komplex AVALANCHE

Cena od: 3 000 Kč


Profi V.I.P. týdenní pobyt

Relax víkend

Hotelový, sportovní a kulturní komplex AVALANCHE

Cena od: 7 000 Kč


Další nabídka pobytových balíčků