Jesenická 40 má ambici založit novou tradici velkého vytrvalostního závodu

Založit novou tradici vytrvalostního lyžařského běžeckého závodu se chystají organizátoři Jesenické 40. Jak název napovídá, půjde o masový závod s hlavní trasou o celkové délce 40 kilometrů a převýšením 1750 metrů. Pořadatelé připravují i méně náročnou trať pro širokou, a to 20 kilometrovou s převýšením 970 metrů. Termín je stanovený na 18. února 2012. Závod se zaměřuje nejen na sportovce profesionály, ale i na širokou veřejnost.

Vize projektu je postavená na uspořádání závodu na co nejkvalitnější úrovni ve všech směrech, přibližující se nejvíce známému závodu Jizerská 50ka, který je prozatím v České republice bezkonkurenčně jasnou jedničkou na poli hromadných maratonských závodů v běžeckém lyžování, sdělil organizátor Pavel Zitta. Podle něj se v tuzemsku pořádá jen pár závodů tohoto druhu a Jeseníky jsou neprávem více vnímány jako oblast pro sjezdové lyžování. Přitom těchto pár vytrvalostních závodů jako je právě Jizerská 50 se seriálem Skitour, či od loňského roku seriál „Stopa pro život“ zdaleka nepokrývá poptávku po tomto typu masových akcí.

Je tedy reálné dosáhnout, již prvním ročníkem nového závodu v Jeseníkách velice slušné účasti v řádu několika set závodníků. Mohla by tak započít tradice pořádání akce, která v tomto směru Olomouckému kraji, Jeseníkům, či Šumpersku chybí a ve výsledku zpropagovat po celé republice jak kraj, tak i region, ve kterém bude závod zrealizován, uvedl Zitta.

Trasa hlavního závodu odstartuje od přehrady Krásné. Povede přes Anenský dvůr, dále nad Hraběšicemi, přes Traťovku, Hvězdu, Rabštejn Skřítek a zpět na Krásné. Zde se bude nacházet celé zázemí závodu. „Krásné je dobře dostupné zhruba 2 kilometry od hlavního tahu města Šumperka ve směru na Jeseník,“ zdůvodnil výběr startu i cíle organizátor.

Závodníci dostanou na startu čip naprogramovaný svým startovním číslem. Ten budou mít umístěný na noze. „Ihned po doběhnutí, se každý závodník dozví svůj výsledek,“ dodal Zitta s tím, že veškeré informace o závodu, propozice i výsledky naleznou zájemci na webových stránkách závodu www.jesenicka40.cz

JESENÍKY - SDRUŽENÍ CESTOVNÍHO RUCHU, Kladská 1, 787 01 Šumperk, tel/fax: 583 283 117

Zvolte hory Vyhledat
Pobytové balíčky

Profi V.I.P. týdenní pobyt

Relax víkend

Hotelový, sportovní a kulturní komplex AVALANCHE

Cena od: 7 000 Kč


Adrenalin a wellness

Wellness

Horská chata Orlík

Cena od: 6 990 Kč


Profi V.I.P 3 denní pobyt

Relax víkend

Hotelový, sportovní a kulturní komplex AVALANCHE

Cena od: 3 000 Kč


LOVE STORY

Romantický víkend

Hotelový, sportovní a kulturní komplex AVALANCHE

Cena od: 3 900 Kč


Další nabídka pobytových balíčků