Cestujeme po Českém Švýcarsku – hrady a zříceniny

Dnes zamíříme za krásami proslulého Českého Švýcarska, který opravdu může mnoho nabídnout. V předchozích dílech jsme zavítali do skalních měst a do míst opravdu romantických. Dnes si přijdou na své, všichni milovníci historie.

Objevujte s námi proslulé historické objekty

Impozantní zříceninu hradu Falkenštejn

Pokud jste si oblíbili romantické ruiny z dávných dob, neopomeňte navštívit právě Falkenštejn, který je vážně fascinující. Výšlap k samotnému historickému objektu je poměrně náročný, ale opravdu stojí za to. Zbytky původního skalního hradu můžete navštívit u obce Jetřichovice. Dnes je k vidění pouze podzemní síň a kaplička. Nenechejte si ujít pohádkový výhled do přilehlého okolí, naskytne se vám pohled na Havraní skálu a v dálce na vás bude mrkat známý Děčínský Sněžník.

Falkenštejn je veřejnosti celoročně zpřístupněn.

Kavčí hrad aneb Tolštejn

Podnikněte výlet na Kavčí hrad, který se pro vás stane nezapomenutelným zážitkem. Velkým lákadlem je fakt, že se jedná o jednu z nejdochovalejších zřícenin v oblasti Lužických hor. Tolštejn pochází ze 14. století, jenž byl vystavěn v těsné blízkost skal. Právě Tolštejn byl ve své době proslaven, díky svému výhodnému umístění, odkud se střežil tehdejší přechod do přilehlých měst. V případě, že jste příznivcem vyhlídek, můžete si zakoupit vstupenku právě na tu tolštejnskou. Uvidíte až do německého Saska. Také příznivci přírody si přijdou na své, právě tady poznáte nespočet vzácných druhů flóry.

Šaunštejn - výlet pro dobrodruhy

Poctěte návštěvou Šaunštejn, který si vydobyl přezdívku Loupežnický hrad. Zapojte fantazii a přemýšlejte, proč zrovna tak byl hrad pojmenován. Přelom 14. a 15. století dal vzniknout středověkému hradu, jenž se ve své době chránil České silnice. Postupem času středověký hrad chátral.

Na hrad se dostanete úzkou skalní průrvou, do které vedou prudké schody. Zřícenina hradu je veřejnosti celoročně přístupná.

Zvolte hory Vyhledat
Pobytové balíčky

Víkend s vůní konopí

Relax víkend

Relax pension u Nosků

Cena od: 3 000 Kč


LOVE STORY

Romantický víkend

Hotelový, sportovní a kulturní komplex AVALANCHE

Cena od: 3 900 Kč


Profi V.I.P. týdenní pobyt

Relax víkend

Hotelový, sportovní a kulturní komplex AVALANCHE

Cena od: 7 000 Kč


Student / Senior

Pro seniory

Hotelový, sportovní a kulturní komplex AVALANCHE

Cena od: 2 900 Kč


Další nabídka pobytových balíčků