Český ráj: Místo, turisty milované

Vydejte se do Českého ráje, který je opravdovým rájem pro všechny z nás. Hluboké lesy, bezkonkurenční památky a nepoznané dobrodružství – to je Český ráj.

Dech beroucí Kost

Právě hrad Kost je považován za jeden z nejzachovalejších hradů u nás, který byl vystavěn na pískovcové skále. Vznik gotické Kosti se datuje v rozmezí 14. a 15. století.

Zajímavé je především umístění hradu, jenž se nachází v údolí Českého ráje. Pokud se právě sem chystáte vypravit, spoléhejte na období prázdnin, kdy se tady koná nespočet opravdu zajímavých akcí. Letos vás může potěšit noční prohlídka, šermířské klání, přehlídka dravců nebo návštěva mučírny s katem Heřmanem.

Především pánové budou nadšeni vskutku působivou prohlídkou hradní mučírny, dozvíte se o způsobu popravování a na vlastní oči spatříte geniální pomůcky té doby. Na nádvoří hradu se každoročně konají jarmarky plné lidových řemesel, kde můžete zakoupit nefalšovaný suvenýr z dovolené.

Zřícenina hradu Trosky

Známý symbol Českého ráje jsou dozajista Trosky. Hrad měl mnoho majitelů a jedním z nich byli loupeživý rytíři, kteří příliš nedbali o stav hradu. Po ničivém požáru hrad upadl v zapomnění, pro inspiraci jej však vyhledávali umělci a spisovatelé. Nyní se Trosky vyznačují dvěma věžemi s názvem Baba a Panna, které se hrdě vypínají na čedičové skále. Trosky jsou pro milovníky romantických ruin jako stvořené. Přijďte sem i vy načerpat potřebnou inspiraci. Již pátým rokem se tady koná Festival trampských písní.

Užijte si letošní dovolenou plnými doušky a nasajte potřebnou sílu , kterou budete potřebovat po celý rok.

Zvolte hory Vyhledat
Pobytové balíčky

Relaxační balíček

Relax víkend

Hotel U Červené lišky a restaurace Červená liška Potůčky

Cena od:


RODINA týdenní pobyt

Rodinné pobyty

Hotelový, sportovní a kulturní komplex AVALANCHE

Cena od: 12 500 Kč


Zumba kurzy s wellness

Relax víkend

Horská chata Orlík

Cena od: 5 990 Kč


Svatební pobyt

Romantický víkend

Hotelový, sportovní a kulturní komplex AVALANCHE

Cena od: 3 900 Kč


Další nabídka pobytových balíčků